Negocjacje handlowe

Negocjacje handlowe – klucz do sukcesu

Obecny rynek cechuje się bardzo dużą zmiennością i dynamiką niezależnie od branży, w której działamy. Dlatego właśnie warto być w stanie nawiązywać zarówno jednorazowe, jak również długoterminowe relacje z klientami. Właśnie z tego powodu odpowiednio przeprowadzone negocjacje handlowe stanowią jeden z najważniejszych aspektów w funkcjonowaniu każdego przedsiębiorstwa. Nie da się odpowiednio sprzedać swojego produktu lub usługi bez odpowiedniej osoby, która uwypukli jego zalety, a także przedstawi korzystną ofertę dla obu stron. Negocjacje handlowe stanowią kluczową część każdego procesu sprzedażowego.

Profesjonalne szkolenie – negocjacje handlowe

Czym charakteryzuje się prowadzone przez nas szkolenie? Negocjacje handlowe w dużej mierze opierają się na doświadczeniu oraz znajomości realiów rynku, w którym się poruszamy. Oczywiście teoria może stanowić pewną podstawę do dalszych działań, jednak z całą pewnością nie będzie ona wyznacznikiem wszystkich czynności w trakcie rozmów z potencjalnym klientem.

Negocjacje w biznesie – poradnik wideo

Negocjacje handlowe – rozwój umiejętności miękkich

Wielu sprzedawców podchodzi do rozmów z klientami zbyt mocno skupiając się na merytorycznych aspektach, a zapominając o podstawach interpersonalnych. Udane negocjacje handlowe nie polegają tylko i wyłącznie na przedstawieniu zalet naszego portfolio, które chcemy sprzedać. Przede wszystkim musimy pamiętać o umiejętnościach miękkich. Są one w stanie zdecydowanie poprawić relacje w trakcie rozmowy. Negocjacje handlowe muszą być prowadzone w sposób wielowymiarowy, ponieważ na rynku mamy do czynienia z ogromną konkurencją. Czasami małe detale, takie jak komunikacja niewerbalna, praca psychoprzestrzenią, skuteczna reakcja reagowania na obiekcje czy partnerstwo w negocjacjach potrafią zbudować przymierze negocjacyjne i osiągnąć sukces obu stronom negocjacji.

Szkolenie – negocjacje handlowe z różnymi podmiotami

Uniwersalne podejście do klientów – na tym powinno się skupiać każde szkolenie. Negocjacje handlowe z różnymi podmiotami mają nieco inną charakterystykę. Nasi partnerzy doceniają szeroki wachlarz technik oraz umiejętności, jakie rozwijamy w trakcie zajęć. Z jednej strony znajdziemy wiele różnic pomiędzy rozmowami z klientem w postaci wielkiej korporacji, a mniejszym przedsiębiorstwem. Nie możemy jednak zapominać o podstawach negocjacyjnych, które z pewnością poznacie w trakcie naszych szkoleń.